Gdzie kupić świeże grzyby shiitake? - Fun-GI
Ciesz się zdrowiem! Szukaj inspiracji i kupuj pyszne grzyby z dostawą prosto do Twojej kuchni.

poprzedni

następny

Gdzie kupić świeże grzyby shiitake?

Shiitake obniżają ciśnienie i poziom cholesterolu we krwi, wzmacniają odporność i co najważniejsze, wykazują działanie antynowotworowe. Nic więc dziwnego, że na Dalekim Wschodzie określa się je nawet mianem eliksiru życia.

Porady

Świeże grzyby shiitake można poznać po brązowym, mięsistym i lekko podkręconym kapeluszu.

Wiele inspiracji kulinarnych można znaleźć na portalu fun-gi.pl, na przykład shiitake w sosie śmietanowym z makaronem i pietruszką czy wykwintna propozycja w postaci risotto z shiitake, dorszem i szampanem.

Gdzie można kupić ten rarytas w Polsce? Ile kosztuje? Wreszcie, jak przygotować grzyby shiitake, tak by wydobyć z nich pełnię smaku, a jednocześnie nie utracić zawartych w nich składników? O tym poniżej.

Charakterystyka grzybów shiitake

Grzyby shiitake najłatwiej kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub też w punktach zajmujących się sprzedażą oryginalnych, rzadko spotykanych w Polsce dodatków do żywności.

Są to jednocześnie najbardziej zaufane źródła, ponieważ kupując w sklepie eko czy też takim, który specjalizuje się w sprzedaży wyselekcjonowanych grzybów, zyskujemy pewność, że zakup spełnia najwyższe standardy jakościowe. 

Szeroki wybór i inspiracje kulinarne, czyli gdzie warto kupić shiitake?

Osoby, które chciałyby zasięgnąć fachowej porady w kwestii zakupu twardziaka jadalnego czy też zainspirować się ciekawymi przepisami na bazie tego składnika, powinny zajrzeć na stronę fun-gi.pl. Jest to specjalistyczny portal poświęcony grzybom egzotycznym, a jednocześnie prawdziwa skarbnica autorskich przepisów. Można tu także kupić online najróżniejsze gatunki grzybów, w tym również shiitake.

Ta odmiana dostępna jest w tutejszym asortymencie w kilku postaciach:

  • świeżych grzybów,
  • substratu, który przeznaczony jest do samodzielnej hodowli shiitake w warunkach domowych,
  • przetworów, takich jak marynowane grzyby shiitake, w izotonicznym roztworze soli czy farszu.

Cena twardziaka jadalnego

Wbrew pozorom, te oryginalne produkty nie kosztują wiele. W sklepie internetowym fun-gi.pl można je kupić w przystępnej cenie, która w zależności od konkretnego produktu, waha się pomiędzy 20-40 zł. Są one dostarczane bardzo szybko, w pojemnych, wygodnych i szczelnych opakowaniach. W niektórych sklepach ze zdrową żywnością dostępne są także grzyby shiitake w postaci kapsułek

 

Jak przygotować grzyby shiitake?

Grzyby shiitake wyróżnia wyjątkowa kruchość. Istnieje wiele ciekawych przepisów z tym oryginalnym grzybowym dodatkiem. Twardziak jadalny nadaje potrawom wyrazisty, nieco mięsny smak, a także smakowity aromat. Można go dodawać do sałatek, zup, sosów, a także dań z ryżem czy makaronem. Twardziak jadalny bardzo dobrze nadaje się także do marynowania. Podczas przygotowywania dań na jego bazie warto jednak pamiętać o tym, by obróbka termiczna trwała możliwie najkrócej, ponieważ zbyt wysoka temperatura powoduje ich twardnienie. Odpowiednie przyrządzenie shiitake wymaga także wcześniejszego namoczenia. Smacznego!

Sprawdź więcej